Skocz do zawartości


Zdjęcie

[VBA] Proszę o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Carnage

Carnage

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 05 2014 - 21:14

Witam

 

Mam pewien problem.Mianowicie muszę napisać kilka formularzy w VBA.Niestety wogóle nie mam pojęcia oco w tym wszystkim chodzi.Jestem na studiach na których informatyka jest tylko dodatkiem,a operacje typu programowanie itp.nigdy mi się nie przydadzą.Jednak muszę napisać te formularze żeby zaliczyć przedmiot.Bardzo proszę was o pomoc w postaci kodu do implementacji w poniższych formularzach.

 

1.Stwórz formularz zawierający trzy przyciski pokrętła (SpinButton) oraz trzy pola tekstowe. Przyciski pokrętła będą wykorzystywane do określenia nasycenia koloru w barwy, odpowiednio: czerwoną, zieloną i niebieską, a więc będą mogły przyjmować wartości od 0 do 255. W polach tekstowych ma się pojawiać wartość nasycenia, natomiast tło formularza ma przyjmować kolor powstały z połączenia tych trzech barw składowych (należy skorzystać z funkcji Rgb).

 

2. Stwórz formularz jak poprzednio, przy czym dodaj dwie zakładki (TabStrip) – „Kolor formularza” oraz „Kolor zakładek”. W zależności od tego, która zakładka będzie wybrana, sterowany będzie kolor odpowiednio tła formularza lub tła zakładek.

 

3.Stwórz formularz zawierający pole kombi (ComboBox), pole tekstowe oraz dwa przyciski: „Dodaj” i „Usuń”. Po wciśnięciu przycisku „Dodaj” zawartość pola tekstowego ma być dopisywana na koniec listy pola kombi, natomiast po wciśnięciu „Usuń” wybrany element (o ile taki istnieje) ma być usunięty z listy.

 

4.Stwórz formularz jak poprzednio z możliwością dodawania do listy, również zawartości pola kombi.



Użytkownik Qauke edytował ten post 27 05 2014 - 01:16
temat ląduje w koszu.. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych